Archiv rubriky: Aktuality

Informace z farnosti na září 2021

4. září se uskuteční již 8. ročník Farního fotbalového turnaje. Přijďte na hřiště v Horní Cerekevi u nádraží podpořit svůj oblíbený tým a podívat se na výkony našich sportovců a nebo jen tak pobýt mezi přáteli.

V neděli 5.9. proběhne během bohoslužeb sbírka na bohoslovce.

11.9. v 17.00 pouť Horní Vilímeč – Povýšení sv. Kříže

15.9. proběhne v Počátkách požehnání sochy sv. Ludmily a pramene sv. Ludmily, obřad povede o. vikář Josef Sláčík. Začátek v 17.00 u hřbitovního kostela Božího Těla v Počátkách, pak se půjde průvodem k prameni, kde proběhne samotné žehnání.

18.9.2021 žehnání nového hasičského auta v Horní Vsi od 12.30.

25.9. v 16.30 pouť Horní Ves – sv. Václav.

28.9. na slavnost sv. Václava budou bohoslužby v našich farnostech následovně:

Počátky: 8.00          Bělá: 9.30 (pouť)         Horní Cerekev: 11.00

Bylo zvykem, že jednou za měsíc proběhla návštěva nemocných a starších farníků, proto bych chtěl vyzvat ty, kteří o tuto službu kněze stojí, nebo mají někoho takového ve svém okolí, aby se nahlásili v sakristii, popř. na tel. čísle: 721 074 647.

Se začátkem školního roku je možné se také hlásit na náboženství. V Horní Cerekvi dostanou děti přihlášky k výuce náboženství ve škole od třídních učitelů. Rodiče přihlášených žáků poté obdrží přesnější informace o čase a dni výuky prostřednictvím elektronické žákovské knížky.

Informace pro děti z Pastoračního centra v Českých Budějovicích

Vážení rodiče,

blíží se postní doba a společně s mládeží připravilo Pastorační středisko pro Vaše děti on-line Popeleční středu. Rádi bychom dětem přiblížili postní dobu a motivovali je prostřednictvím video příběhů, bohoslužby slova s otcem Tomasem van Zavrelem a diskuzí se soutěží ve skupinkách. 

PROGRAM:
Začátek: v 18:00 na YouTubeProlidi.online
Diskuze pro přihlášené: 19:00 – 20:00 v aplikaci Teams. 

V březnu 5. – 7. měl proběhnout víkend pro děti Zajeď na hlubinu, ale to nebude vzhledem k aktuální situaci možné. Moc rádi se s dětmi setkáme alespoň on-line ve skupinkách. Není se čeho bát. Skupinky se budeme snažit tvořit tak, aby se děti už znaly. V přihlášce je možné do poznámky napsat, s kým chce být dítě ve skupince. 

Pokud byste našli nějaký problém v přihlašování, rádi pomůžeme.  

POPELEČNÍ STŘEDA ON-LINE

https://prolidi.bcb.cz/cs/akce/2021-02-popelecni-streda-on-line-pro-deti

POSTNÍ VÝZVA PRO DĚTI

Dále připravujeme pro děti video postní výzvu na každý týden. Více informací na webových stránkách. 

https://prolidi.bcb.cz/cs/akce/2021-02-postni-vyzva-pro-deti

Tábor pro děti na Hosíně

proběhne 11. – 16. 7. 2021
Přihlašování na tábor bude spuštěno ve středu 17. 2. ve 20:00 na stránkách Pastoračního střediska Biskupství českobudějovického. Letošní téma tábora bude Hraničářův učeň.

Těšíme se na Vás
za tým vedoucích
Petra Pletánková – koordinátorka projektů pro mládež

Apoštolský list Svatého otce Františka „Patris Corde“ u příležitosti 150. výročí prohlášení sv. Josefa patronem univerzální církve

Celý list ke stažení (PDF)

201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast1
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast2
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast3
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast4
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast5
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast6
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast7
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast8
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast9
201208_List Patris corde_sv_Josef_CZ_fin_Cast10

Tříkrálová sbírka – do 10. ledna koledníci do ulic nemohou

Drazí koledníci letošní sbírka 2021 bude probíhat podle níže uvedeného nařízení. Prosím o kontakt pokud by někdo po 10. lednu, nebo po snížení stupně PES chtěl koledovat v naší farností Horni Cerekev.

Prosím podívejte se na informace s Charity a žehnání koledníkům. P. Jaroslaw


jistě netrpělivě očekáváte zprávy k průběhu Tříkrálové sbírky 2021. V příloze posílám tabulku popisující podobu koledy podle stupně protiepidemického systému ČR (PES). Po dobu trvání 5. stupně koledníci vyrazit nemohou, máme dovoleno pouze umístění kasiček ve veřejně přístupných prostorech anebo šíření požehnání formou nápisů na dveře a roznos letáčků (bez přímého kontaktu s obyvateli domácnosti), čehož se však může zúčastnit nanejvýš dvojice.

V prvním lednovém týdnu Vás s kolegyňkami kontaktujeme, abychom se zeptali, zda byste byli ochotni počkat s koledou po 10. lednu, kdy, doufáme, dojde ke snížení stupně PES. Samozřejmě pochopíme odmítnutí.

Velmi přivítáme možnost umístit kasičku na úřadě, v kostele, v obchodě apod. Pokud by u Vás tato alternativa připadala v úvahu, budu ráda, dáte-li mi o tom vědět. Budu se snažit na našem webu https://pelhrimov.charita.cz/trikralova-sbirka-2021/ aktualizovat všechny potřebné informace, mj. i o tom, kde jsou v našem regionu umístěny kasičky.

Dále bych Vás chtěla pozvat ke zhlédnutí ONLINE žehnání koledníkům, které se uskuteční v sobotu 2. ledna 2021 od 10 hod. ve Vranově u Brna a živě jej bude přenášet ČT24 – odkaz najdete i na Facebooku Tříkrálové sbírky https://www.facebook.com/trikralovasbirka. Žehnání bude trvat cca 8 min a celebrovat jej bude Mons. Pavel Posád. Měli bychom mít poté k dispozici i záznam.

Za zhlédnutí jistě stojí rovněž online koleda na webu Tříkrálové sbírky https://www.trikralovasbirka.cz/, kde je zároveň možnost přispět do online kasičky. Děkujeme za případné šíření tohoto odkazu. Y

A abych se nezapomněla pochlubit, i my jsme si ve spolupráci se ZUŠ Pelhřimov natočili vlastní koledu, mrkněte https://www.youtube.com/watch?v=8Jd9Qc2eMaw. ;o)

Snad jsem Vás příliš nezahltila odkazy a informacemi. Pokud se chcete na cokoli zeptat, kdykoli mne kontaktujte na telefonu 604 222 024 nebo na e-mailu tks@pelhrimov.charita.cz.

Převelice Vám děkuju za přízeň, trpělivost a pochopení, které nám projevujete!

Organizační opatření ke stažení.

TKS_a_PES