Tříkrálová sbírka – do 10. ledna koledníci do ulic nemohou

Drazí koledníci letošní sbírka 2021 bude probíhat podle níže uvedeného nařízení. Prosím o kontakt pokud by někdo po 10. lednu, nebo po snížení stupně PES chtěl koledovat v naší farností Horni Cerekev.

Prosím podívejte se na informace s Charity a žehnání koledníkům. P. Jaroslaw


jistě netrpělivě očekáváte zprávy k průběhu Tříkrálové sbírky 2021. V příloze posílám tabulku popisující podobu koledy podle stupně protiepidemického systému ČR (PES). Po dobu trvání 5. stupně koledníci vyrazit nemohou, máme dovoleno pouze umístění kasiček ve veřejně přístupných prostorech anebo šíření požehnání formou nápisů na dveře a roznos letáčků (bez přímého kontaktu s obyvateli domácnosti), čehož se však může zúčastnit nanejvýš dvojice.

V prvním lednovém týdnu Vás s kolegyňkami kontaktujeme, abychom se zeptali, zda byste byli ochotni počkat s koledou po 10. lednu, kdy, doufáme, dojde ke snížení stupně PES. Samozřejmě pochopíme odmítnutí.

Velmi přivítáme možnost umístit kasičku na úřadě, v kostele, v obchodě apod. Pokud by u Vás tato alternativa připadala v úvahu, budu ráda, dáte-li mi o tom vědět. Budu se snažit na našem webu https://pelhrimov.charita.cz/trikralova-sbirka-2021/ aktualizovat všechny potřebné informace, mj. i o tom, kde jsou v našem regionu umístěny kasičky.

Dále bych Vás chtěla pozvat ke zhlédnutí ONLINE žehnání koledníkům, které se uskuteční v sobotu 2. ledna 2021 od 10 hod. ve Vranově u Brna a živě jej bude přenášet ČT24 – odkaz najdete i na Facebooku Tříkrálové sbírky https://www.facebook.com/trikralovasbirka. Žehnání bude trvat cca 8 min a celebrovat jej bude Mons. Pavel Posád. Měli bychom mít poté k dispozici i záznam.

Za zhlédnutí jistě stojí rovněž online koleda na webu Tříkrálové sbírky https://www.trikralovasbirka.cz/, kde je zároveň možnost přispět do online kasičky. Děkujeme za případné šíření tohoto odkazu. Y

A abych se nezapomněla pochlubit, i my jsme si ve spolupráci se ZUŠ Pelhřimov natočili vlastní koledu, mrkněte https://www.youtube.com/watch?v=8Jd9Qc2eMaw. ;o)

Snad jsem Vás příliš nezahltila odkazy a informacemi. Pokud se chcete na cokoli zeptat, kdykoli mne kontaktujte na telefonu 604 222 024 nebo na e-mailu tks@pelhrimov.charita.cz.

Převelice Vám děkuju za přízeň, trpělivost a pochopení, které nám projevujete!

Organizační opatření ke stažení.

TKS_a_PES